MamKominek.pl

DOŁĄCZ

Załóż konto na naszej stronie, aby dodać kominek i pisać komentarze.

ZAREJESTRUJ SIĘ

ZALOGUJ SIĘ

NOWE KOMENTARZE

CIEKAWOSTKA

Stack - nie tylko design

kategoria: kominek


Autor: Rafał Rębisz,  fot. Adriano Design 


Patrząc na linię piecyków Stack, zaprojektowanych przez włoską pracownię braci Adriano, wydawać by się mogło, że to jedynie zabawki, a nie urządzenia grzewcze. Nie dajmy się jednak zmylić pozornie infantylnej formie.

Piece z serii Stack zostały wyprodukowane przez włoską firmę La Castellamonte, której piece od lat cechuje nietuzinkowy charakter. 

Stack to ceramiczne urządzenia modułowe. Dostępne są wersje o przekroju kwadratu oraz koła. Jednak ich wykończenie i podstawa zależy od potrzeb klienta.
Piece występują w wersji opalanej drewnem oraz pelletami. Producent zapewnia, iż z powodzeniem mogą ogrzać powierzchnię 230 m3.

Pracownia Adriano Design zadbała o nietypową formę piecyków. Mimo, że ich stylistyka jest modernistyczna, jednak możemy bez trudu dostrzec nawiązanie do klasycznych piecyków. Takie właśnie było zadanie projektantów, którzy tworząc nowoczesną bryłę, chcieli oddać niejako cześć tradycyjnym "kozom".
Kolekcja zdobyła już uznanie nie tylko w znanych z umiłowania do piękna Włoszech, ale również poza granicami rodzimego kraju. Na potwierdzenie wystarczy wspomnieć o tym, iż piecyki Stack znalazły się wśród nagrodzonych


  

DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE(0)

  Aktualności

  Oficjalne wyniki

  Oficjalne wyniki III edycji Konkursu Mam Kominek

  more
  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  more
  ETAP I ZAKOŃCZONY

  Zakończyło się głosowanie w Etapie I.

  more
  Wyniki I Etapu

  Oficjalne wyniki I etapu konkursu MAM KOMINEK

  more

  PORADY

  CIEKAWOSTKI

  Copyright © 2015 MamKominek.pl
  Tworzenie stron Webton.pl