MamKominek.pl

DOŁĄCZ

Załóż konto na naszej stronie, aby dodać kominek i pisać komentarze.

ZAREJESTRUJ SIĘ

ZALOGUJ SIĘ

NOWE KOMENTARZE

CIEKAWOSTKA

Smokestack

kategoria: kominek


Autor: Kazimiera Rębisz, fot. Frederik Roije


Ten niezwykły kominek ogrodowy już od pierwszej chwili nasuwa industrialne skojarzenia. Widzimy bowiem okazały komin, sprawiający wrażenie nieco nadgryzionego zębem czasu.


Holenderski projektant Frederik Roijé stworzył to urządzenie jako swoistego rodzaju hołd dla epoki przemysłowej. Kominy były wówczas nieodłącznym elementem krajobrazu i często stanowiły główny punkt orientacyjny w okolicy, stawały się tym samym symbolem postępu i nowoczesności. Kominek ten jest także ukłonem w stronę tradycyjnego ogniska, jako miejsca biesiadowania i niezapomnianych, plenerowych spotkań.
Swój niezwykły wygląd zawdzięcza głównie stali Corten, z której jest wykonany. Warstwa zewnętrzna sprawia wrażenie zardzewiałej i starej, co w połączeniu z metalowymi pierścieniami, z daleka może też z powodzeniem imitować wiekowe drewno, zupełnie jak na beczkach z winem.
Oryginalny kształt zwężającego się ku górze komina z pewnością nie pozwoli przejść obok tej propozycji obojętnie. Smokestack doskonale będzie prezentował się na tarasie nowoczesnego apartamentu, a także w przydomowym ogrodzie lub przy domku letniskowym. Wzbudzi on zainteresowanie zarówno wśród naszych gości, jak i sąsiadów. Z pewnością jednak wszyscy będą się chętnie przy nim gromadzili.


DODAJ KOMENTARZ

KOMENTARZE(0)

  Aktualności

  Oficjalne wyniki

  Oficjalne wyniki III edycji Konkursu Mam Kominek

  more
  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  more
  ETAP I ZAKOŃCZONY

  Zakończyło się głosowanie w Etapie I.

  more
  Wyniki I Etapu

  Oficjalne wyniki I etapu konkursu MAM KOMINEK

  more

  PORADY

  CIEKAWOSTKI

  Copyright © 2015 MamKominek.pl
  Tworzenie stron Webton.pl